B82472D6103M000
- Manufacturer Part Number:
- B82472D6103M000
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS - TDK Electronics
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 2.3A 105 MOHM SMD
- Manufacturer :
- EPCOS - TDK Electronics
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- Current Rating - Series :
- 2.3 A
- Current Saturation - Parallel :
- 3.75 A
- Current Saturation - Series :
- 1.875 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 52.5mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 210mOhm Max
- Height :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 10 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 40 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
- Tolerance :
- ±20%