PM3604-200-RC
- Manufacturer Part Number:
- PM3604-200-RC
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 650 mA
- Current Rating - Series :
- 330 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 470mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 1.88Ohm Max
- Height :
- 0.265" (6.73mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 200 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 800 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
- Tolerance :
- ±20%