B82472D6223M000
- Manufacturer Part Number:
- B82472D6223M000
- Part of Description:
- FIXED IND 22UH 1.65A 193 MOHM
- Current Rating - Series :
- 1.65 A
- Current Saturation - Parallel :
- 2.55 A
- Current Saturation - Series :
- 1.275 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 96.5mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 386mOhm Max
- Height :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 22 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 88 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
- Tolerance :
- ±20%