SRF1260A-150M
- Manufacturer Part Number:
- SRF1260A-150M
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 4.27 A
- Current Rating - Series :
- 2.13 A
- Current Saturation - Parallel :
- 5.69 A
- Current Saturation - Series :
- 2.85 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 32.9mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 125mOhm Max
- Height :
- 0.244" (6.20mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 15 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 60 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%