SRF0703-2R2M
- Manufacturer Part Number:
- SRF0703-2R2M
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 2.2UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 4.11 A
- Current Rating - Series :
- 2.06 A
- Current Saturation - Parallel :
- 5.52 A
- Current Saturation - Series :
- 2.76 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 21.7mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 132mOhm Max
- Height :
- 0.142" (3.60mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 2.2 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 8.8 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
- Tolerance :
- ±20%