DRQ125-220-R
- Manufacturer Part Number:
- DRQ125-220-R
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 22.36UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 3.7 A
- Current Rating - Series :
- 1.84 A
- Current Saturation - Parallel :
- 4.71 A
- Current Saturation - Series :
- 2.36 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 39.6mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 159mOhm
- Height :
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 22.36 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 89.44 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%