DRQ125-330-R
- Manufacturer Part Number:
- DRQ125-330-R
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 33.74UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 3.28 A
- Current Rating - Series :
- 1.64 A
- Current Saturation - Parallel :
- 3.84 A
- Current Saturation - Series :
- 1.92 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 50.5mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 203mOhm
- Height :
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 33.74 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 135 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%