SDQ25-330-R
- Manufacturer Part Number:
- SDQ25-330-R
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 33.8UH SMD
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 812 mA
- Current Rating - Series :
- 406 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 692 mA
- Current Saturation - Series :
- 346 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 379.5mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 1.52Ohm
- Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 33.8 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 135.2 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
- Tolerance :
- ±20%