WVL9EB2R7K
- Manufacturer Part Number:
- WVL9EB2R7K
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- ADJUSTABLE INDUCTOR 2.7UH TH
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- 0.430" (10.92mm)
- Inductance :
- 2.7 µH
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- Radial, Vertical Cylinder
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 88 @ 7.9MHz
- Size / Dimension :
- 0.300" Dia (7.62mm)
- Tolerance :
- ±10%