WVL9EB120K
- Manufacturer Part Number:
- WVL9EB120K
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- ADJUSTABLE INDUCTOR 12UH TH
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- 0.430" (10.92mm)
- Inductance :
- 12 µH
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- Radial, Vertical Cylinder
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 96 @ 2.5MHz
- Size / Dimension :
- 0.300" Dia (7.62mm)
- Tolerance :
- ±10%