M8GNP-472
- Manufacturer Part Number:
- M8GNP-472
- Manufacturer/Brand:
- Sumida America Components Inc.
- Part of Description:
- ADJUSTABLE INDUCTOR 4.7MH TH
- Manufacturer :
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- 0.433" (11.00mm)
- Inductance :
- 4.7 mH
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 100 @ 100kHz
- Size / Dimension :
- 0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
- Tolerance :
- ±6%