CTCLNSF-T1030Z
- Manufacturer Part Number:
- CTCLNSF-T1030Z
- Manufacturer/Brand:
- Central Technologies
- Part of Description:
- 10.0 MH VARIABLE COIL
- Manufacturer :
- Central Technologies
- Product Category :
- Adjustable Inductors
- Height :
- 0.610" (15.50mm)
- Inductance :
- 10 mH
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 70 @ 79.6kHz
- Size / Dimension :
- 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm)
- Tolerance :
- ±10%