SW-125-150
- Manufacturer Part Number:
- SW-125-150
- Manufacturer/Brand:
- Bivar Inc.
- Part of Description:
- WASHER SHOULDER #4 NYLON
- Manufacturer :
- Bivar Inc.
- Product Category :
- Washers - Bushing, Shoulder
- Diameter - Inside :
- 0.112" (2.84mm)
- Diameter - Outside :
- 0.280" (7.11mm)
- Diameter - Shoulder :
- 0.150" (3.80mm)
- Length - Below Head :
- 0.125" (3.18mm) 1/8"
- Material :
- Nylon
- Product Status :
- Active
- Thickness - Overall :
- 0.169" (4.30mm)