16M08525200
Manufacturer Part Number:
16M08525200
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, 8.50MM ID, M8 / 5/1
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.335" (8.50mm)
Diameter - Outside :
0.984" (25.00mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.079" (2.00mm)