17M16DIN34815B
Manufacturer Part Number:
17M16DIN34815B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
RETAINING WASHER, FOR 1/2 SCREW,
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
1.181" (30.00mm)
Diameter - Outside :
0.669" (17.00mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.118" (3.00mm)