16M04090080B
Manufacturer Part Number:
16M04090080B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, 4.30MM ID, M4 / #8
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside :
0.354" (9.00mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.031" (0.80mm)