16FW500125B
Manufacturer Part Number:
16FW500125B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .505
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.505" (12.83mm)
Diameter - Outside :
0.750" (19.05mm) 3/4"
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.125" (3.18mm) 1/8"