16FW375125B
Manufacturer Part Number:
16FW375125B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .380
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside :
0.625" (15.88mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.125" (3.18mm) 1/8"