16M10022250B
Manufacturer Part Number:
16M10022250B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, 10.50MM ID, M10 / 3
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.413" (10.50mm)
Diameter - Outside :
0.866" (22.00mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.098" (2.50mm)