17W10002B
Manufacturer Part Number:
17W10002B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .406
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.406" (10.31mm)
Diameter - Outside :
1.000" (25.40mm) 1"
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.063" (1.60mm)