17W05622B
Manufacturer Part Number:
17W05622B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .260
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.260" (6.60mm)
Diameter - Outside :
0.562" (14.27mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.062" (1.57mm)