16M06012150
Manufacturer Part Number:
16M06012150
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FLAT WASHER, 6.40MM ID, M6 / 1/4
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Washers
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.472" (12.00mm)
Material :
Nylon
Plating :
Product Status :
Active
Thickness :
0.059" (1.50mm)