16FW250093B
- Manufacturer Part Number:
- 16FW250093B
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Washers
- Diameter - Inside :
- 0.257" (6.53mm)
- Diameter - Outside :
- 0.500" (12.70mm) 1/2"
- Material :
- Nylon
- Plating :
- Product Status :
- Active
- Thickness :
- 0.093" (2.36mm)