SFSD-05-28-G-04.33-DR-NDX
Manufacturer Part Number:
SFSD-05-28-G-04.33-DR-NDX
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Length :
0.361' (109.98mm, 4.33")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)