TCSD-10-D-06.60-01
Manufacturer Part Number:
TCSD-10-D-06.60-01
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.550' (167.64mm, 6.60")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)