TCSD-12-D-39.00-01-N-D26-R
Manufacturer Part Number:
TCSD-12-D-39.00-01-N-D26-R
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
3.25' (990.60mm)
Number of Positions :
24
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)