012520PW125
Manufacturer Part Number:
012520PW125
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PAN PHILLIPS SCREW 1/4-20 THREA
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.483" (12.26mm)
Head Height :
0.198" (5.03mm)
Length - Below Head :
1.250" (31.75mm)
Length - Overall :
1.448" (36.78mm)