0150013T050
Manufacturer Part Number:
0150013T050
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
SET SCREW SOCKET HEAD 1/2-13 THR
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Below Head :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall :
0.500" (12.70mm) 1/2"