TCSD-22-D-03.95-01-N-P20-RW
Manufacturer Part Number:
TCSD-22-D-03.95-01-N-P20-RW
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Position #20 Polarization, Reverse Wiring
Length :
0.329' (100.33mm, 3.95")
Number of Positions :
44
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)