50M060100K030
Manufacturer Part Number:
50M060100K030
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HEX SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.394" (10.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
1.181" (30.00mm)
Length - Overall :
1.366" (34.70mm)