012528PW075
Manufacturer Part Number:
012528PW075
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PAN PHILLIPS SCREW 1/4-28 THREAD
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.198" (5.03mm)
Length - Below Head :
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall :
0.948" (24.08mm)