011032PW125
Manufacturer Part Number:
011032PW125
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PAN PHILLIPS SCREW 10-32 THREAD
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.365" (9.27mm)
Head Height :
0.150" (3.81mm)
Length - Below Head :
1.250" (31.75mm)
Length - Overall :
1.400" (35.56mm)