50M060100T020
Manufacturer Part Number:
50M060100T020
Part of Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M6 X 1 THRE
Head Diameter :
0.481" (12.21mm)
Head Height :
0.305" (7.75mm)
Length - Below Head :
0.787" (20.00mm)
Length - Overall :
1.093" (27.75mm)