50M100150J016
Manufacturer Part Number:
50M100150J016
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
0.630" (16.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.925" (23.50mm)