50M060100P016
Manufacturer Part Number:
50M060100P016
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M6 X 1 THREA
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
0.472" (12.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.811" (20.60mm)