50M060100H010
Manufacturer Part Number:
50M060100H010
Part of Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M6 X 1 THR
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.496" (12.60mm) 1/2"
Head Height :
0.130" (3.30mm)
Length - Below Head :
0.264" (6.70mm)
Length - Overall :
0.394" (10.00mm)