50M030050D016
Manufacturer Part Number:
50M030050D016
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.217" (5.50mm)
Head Height :
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.709" (18.00mm)