50M060100T016
Manufacturer Part Number:
50M060100T016
Part of Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M6 X 1 THRE
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.481" (12.21mm)
Head Height :
0.305" (7.75mm)
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.935" (23.75mm)