50M060100J010
Manufacturer Part Number:
50M060100J010
Part of Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
0.394" (10.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
0.394" (10.00mm)
Length - Overall :
0.579" (14.70mm)