50M040070F010
Manufacturer Part Number:
50M040070F010
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FILLISTER SLOTTED SCREW, M4 X .7
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.315" (8.00mm)
Head Height :
0.122" (3.10mm)
Length - Below Head :
0.394" (10.00mm)
Length - Overall :
0.516" (13.10mm)