50M030050D010
Manufacturer Part Number:
50M030050D010
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.217" (5.50mm)
Head Height :
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head :
0.394" (10.00mm)
Length - Overall :
0.472" (12.00mm)