50M025045D016
Manufacturer Part Number:
50M025045D016
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
0.177" (4.50mm)
Head Height :
0.063" (1.60mm)
Length - Below Head :
0.630" (16.00mm)
Length - Overall :
0.693" (17.60mm)