010440W025PC
Manufacturer Part Number:
010440W025PC
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PAN PHILLIPS SCREW 4-40 THREAD 1
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Phillips
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.150" (3.81mm)
Length - Below Head :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall :
0.400" (10.16mm)