27TM070188
Manufacturer Part Number:
27TM070188
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
MALE DOME RIVET, .075 HOLE, .188
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.188" (4.76mm)
Head Diameter :
0.438" (11.11mm)
Head Height :
0.075" (1.91mm)
Hole Diameter :
Material :
Acetal
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.200" (5.08mm)