XT2501750A
Manufacturer Part Number:
XT2501750A
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BARBED FASTENER 1.880" NYLON BLK
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Black
Features :
Grip Range :
0.062" ~ 1.752" (1.57mm ~ 44.50mm)
Head Diameter :
0.701" (17.81mm)
Head Height :
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
1.880" (47.75mm)