27XTS2812020
Manufacturer Part Number:
27XTS2812020
Part of Description:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .810-
Grip Range :
0.810" ~ 1.580" (20.57mm ~ 40.13mm)
Head Diameter :
0.593" (15.06mm)
Head Height :
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter :
0.281" (7.14mm) 9/32"
Rivet Length :
1.935" (49.15mm)