27XT3750375
Manufacturer Part Number:
27XT3750375
Part of Description:
FIR TREE RIVET, .375 HOLE, .062-
Grip Range :
0.062" ~ 0.375" (1.58mm ~ 9.53mm)
Head Diameter :
1.000" (25.40mm) 1"
Head Height :
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Rivet Length :
0.562" (14.28mm) 9/16"