27SC2520P075
Manufacturer Part Number:
27SC2520P075
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BARBED FASTENER, SLOTTED PAN, .7
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
Head Diameter :
0.475" (12.07mm)
Head Height :
0.075" (1.91mm)
Hole Diameter :
0.203" (5.16mm) 14/69"
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.750" (19.05mm) 3/4"