27MXT006006
Manufacturer Part Number:
27MXT006006
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
FIR TREE RIVET, .236 HOLE, .063-
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Black
Features :
Grip Range :
0.063" ~ 0.236" (1.60mm ~ 6.00mm)
Head Diameter :
0.661" (16.78mm)
Head Height :
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter :
0.236" (6.00mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.365" (9.27mm)