27KY1560062
Manufacturer Part Number:
27KY1560062
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
KEYHOLE RIVET, .156 HOLE, .062 P
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.062" (1.58mm)
Head Diameter :
0.312" (7.93mm)
Head Height :
0.056" (1.42mm)
Hole Diameter :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
0.202" (5.13mm)
Rivet Length :
0.385" (9.78mm)